Euroleague 1. tra 202223:47 > 23:49 0 komentara

Aktualni europski košarkaški prvak Anadolu Efes pobijedio je Albu Berlin sa 87:77 u susretu 33. kola Eurolige uz sedam poena hrvatskog reprezentativca Krunoslava Simona.

Alba je bolje otvorila susret, nakon prve četvrtine je imala osam koševa razlike (24:16), na poluvremenu je prednost njemačkog sastava iznosila tri razlike (39:36). No, Efes je u drugom dijelu zaigrao daleko bolje okrenuvši rezultat u konačnih +10.

Kod Efesa najefikasniji su bili Shane Larkin sa 28 koševa i Elijah Bryant sa 14 koševa, dok je Krunoslav Simon za 24 minute provedene na parketu Sinan Erdem dvorane zabio sedam koševa, uz dva skoka i tri asistencije.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Oscar da Silva sa 20 i Maodo Lo sa 15 koševa.

U derbiju večeri Olympiacos je pobijedio vodeću Barcelonu sa 73:66.

Barca je nakon prve četvrtine vodila sa šest razlike, dok je na poluvremenu imala sedam razlike. Grčki sastav je sjajnom trećom dionicom (18:8) stigao na samo tri koša minusa, a zatim u posljednjoj četvrtini okrenuo rezultat.

Shaquielle McKissic je predvodio pirejski sastav sa 20 koševa, a Sasha Vezenkov je dodao 13 koševa. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Sertac Sanli sa 13 i Nikola Mirotić sa 11 koševa.

Baskonia Vitoria Nevena Spahije je porazila Žalgiris sa 96:79. Čak sedam domaćih igrača je imalo dvoznamenkasti broj koševa, najviše su zabili Steven Enoch sa 18 i Rokas Giedraitis sa 17 koševa. Kod Žalgirisa najefikasniji je bio Lukas Lekavicius sa 20 koševa.

Bayern je pobijedio Crvenu zvezdu sa 82:57. Leon Radošević je u redovima njemačkog sastava igrao 12 minuta, ali se nije upisao među strijelce. Promašio je sva četiri pokušaja za tricu, te upisao dva skoka i asistenciju.

Na ljestvici vodi Barcelona (21-6) ispred Olympiacosa (19-9), Real Madrida (18-9) i Armani Milana (18-9).