Euroleague 19. tra 202223:30 > 23:30 0 komentara

Košarkaši Anadolu Efesa i Barcelone poveli su 1-0 u pobjedama protiv Armanija iz Milana, odnosno Bayerna iz Muenchena u četvrtfinalnim serijama doigravanja Eurolige.

Branitelj naslova Anadolu Efes je kao gost u Milanu svladao Armani sa 64:48, dok je Barcelona na svom parketu nadigrala Bayern sa 77:67.

Hrvatski igrač u sastavu Efesa Krunoslav Simon na parketu je proveo 14:20 minuta te je sotao bez poena, promašio je oba šuta za dva te jedan za tri, ali je sakupio tri skoka i dvije asistencije. Vasilije Micić i Shane Larkin predvodili su turski sastav sa po 16 poena, dok je Niccolo Melli sa 10 ubačaja bio jedini dvoznamenkast kod Armanija.

Leon Radošević je za Bayern u Barceloni igrao 12:55 minuta i postigao pet koševa uz 1-2 šut za tricu te pogođena oba slobodna bacanja te jedan skok. Brandon Davies je sa 19 pogodaka predvodio Barcelonu, dok je Vladimir Lucić ubacio 20 za Bayern.

Druge utakmice ovih parova igrat će se u četvrtak ponovno u Milanu i Barceloni, a prolazak na završni turnir koji će se igrati u Beogradu od 19. do 21. svibnja izborit će momčadi koje prve ostvare tri pobjede.

U srijedu su na programu prve utakmice presotala dva četvrtfinalna para u kojima se sastaju Olympiacos – Monaco te Real Madrid – Maccabi Tel Aviv.