Super Mario zadovoljan: Litavski Jasko stigao u Barcu!

Euroleague 2. srp 202012:39 > 12:53
Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

Samo dan nakon što je raskinut ugovor sa Svetislavom Pešićem, Barcelona je pronašla dugoročno rješenje na svojoj košarkaškoj klupi.

Getty Images

Trenerski transfer ljeta je kompletiran, Šarunas Jasikevičius preuzima Barcelonu!

Informacija je potvrđena iz samog kluba, popularni Šaras potpisat će ugovor na tri sezone. Litavac koji je jedan od najtalentiranijih mladih trenera Europe, dugo je razmišljao želi li napustiti Žalgiris s kojim je ne tako davno dogurao do Final Foura Eurolige. Pretprošlog ljeta čak je bio i kandidat za klupu Toronto Raptorsa.

Jasikevičius je u vrijeme igračkih dana smatran jednim od najboljih europskih playmakera, iza sebe je ostavio fantastičnu karijeru. Odrastao je u Americi, prošao košarkaški pogon Sveučilišta Maryland, proveo je dvije i pol godine u NBA ligi gdje je nastupao za Golden State i Indianu. Ipak, daleko je bio uspješniji u Europi gdje je nosio dres Maccabija, Panathinaikosa, Fenerbahčea i u dva navrata Barcelone koju sada preuzima kao trener.

Proteklih šest godina proveo je u Žalgirisu, prve dvije kao pomoćnik, a posljednje četiri kao glavni trener. Inače, proteklih dana velik interes za njegove usluge pokazao je i Fenerbahče koji je nedavno, nakon sedam godina napustio Željko Obradović

Barcelona je u utorak izgubila u finalu španjolskog prvenstva od Baskonije što je u konačnici i rezultiralo otkazom treneru Pešiću. Jasikevičiusa u Barceloni očekuje Nikola Mirotić koji je stigao prošlog ljeta kao najskuplji igrač Eurolige.

Zanimljivo, kratkom porukom dolazak ‘Šarasa’ u Barcu prokomentirao je i Mario Hezonja koji je u Blau Grani proveo tri godine prije nego se zaputio u Orlando. Tko zna, možda iduće sezone Super Marija ponovno ugledamo u dresu slavnog kluba nakon pet godina lutanja po NBA ligi.