Valencia nakon drame šokirala Fener

Euroleague 27. pro 201921:27 > 21:38
sport klub

Fenerbahce ove sezone proživljava tešku krizu, a Valencia ju je večeras samo produžila

Agonija istanbulskog Fenerbahcea u ovogodišnjem izdanju Eurolige se nastavlja. Puni plijen iz Istanbula večeras je odnijela Valencia koja je slavila sa 100:98 i to nakon produžetka.
Ništa nije slutilo na dramu u ovoj utakmici jer je Fenerbahce pune tri četvrtine kontrolirao ovaj susret. Ipak, u zadnjoj četvrtini Valencia se budi, počinje igrati sjajno te dostiže prednost Fenera koja je u pojedinim trenucima iznosila i 13 poena razlike.

Posljednji trenuci donijeli su pravu dramu. Valencia košem Abaldea samo 2 sekunde do kraja dolazi u prednost od 84:82, no Fener uspijeva koševima De Coloa na asistenciju Datomea izboriti produžetak za opće ludilo u dvorani. U produžetku je Fenerbahce ponovno preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom, ali pri rezultatu 98:93 i samo 25 sekundi do kraja Valencia pravi nevjerojatnu i neobjašnjivu seriju od 7:0 i dolazi u prednost 100:98. Zadnji šut na utakmici uzeo je De Colo, no nije uspio zabiti trojku i Valencia je odnijela veliku pobjedu iz Istanbula.

Sjajni Dubljević s 30 koševa i 12 skokova bio je najbolji košarkaš gostiju, po 14 su dodali Lloyd i Motum. Ni 31 poen Nanda De Coloa nije bio dovoljan Feneru kao ni činjenica da su Williams i Datome dodali po 20. Agonija u redovima ovog giganta se nastavlja.

Dodajmo kako je Crvena Zvezda slavila je u gostima kod Zenita 65:58.