Dončić će se odazvati Sloveniji: ‘Želim ih odvesti na OI!’

Košarka 8. lip 202112:18 0 komentara
Ronald Martinez/Getty Images

Slovenska košarkarska zvijezda Luka Dončić potvrdio je da će se pridružiti reprezentaciji svoje države koja se na kvalifikacijskom turniru u Kaunasu krajem lipnja i početkom srpnja želi izboriti za svoj prvi nastup na Olimpijskim igrama.

“To je moj idući cilj, odvesti Sloveniju na Olimpijske igre. Vraćam se Sloveniju i počinjem ponovo trenirati, tako da nema odmora”, kazao je Dončić putem video-konferencije, nakon što je njegov klub završio sezonu u američkoj NBA ligi.

On je u svojoj trećoj sezoni bio nositelj igre svojih Dallas Mavericksa, postigavši prosjek od 27.2 poena, 7.2 skokova i 8.6 dodavanja po utakmici.

Klub je ispao iz borbe za titulu nakon što ga je poslije prvog kruga završnice i sedam susreta eliminirala momčad Los Angeles Clippers.

Slovenska reprezentacija počinje s okupljanjem i treninzima u bazi Zreče u Sloveniji 10. lipnja, a na kvalifikacijski turnir u Litvi putuje 25. lipnja. Turnir se održava od  29. lipnja do  4. srpnja u Kaunasu, a Slovenija igra u grupi s Litvom, Poljskom, Korejom, Venezuelom i Angolom.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!