Cibona u neizvjesnoj završnici srušila Zadar

ABA League 10. tra 202119:08 > 19:44
KK Cibona

U susretu 25. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je kao domaćin svladala Zadar sa 77:75 (17:23, 16:13, 20:29, 24:10).

Cibona je do važne pobjede stigla velikim preokretom u posljednjoj četvrtini u kojoj je nadoknadila 12 poena zaostatka. Ključne koševe postigao je mladi kapwetan Roko Prkačin koji je 30 sekundi prije isteka vremena uspješnim skokom u napadu poentirao za 76:75 nakon promašaja Drežnjaka.

Zadar je u njegovom posljednjem napadu u vodstvo pokušao vratiti Mavra, no njegov šut za tricu s istekom vremena napasda nije bio precizan. U preostalom vremenu Zadrani su morali napraviti prekršaj na Drežnjaku koji je pogodio prvo slobodno bacanje za 77:75, a onda namjerno promašio drugo kako bi onemogućio Zadar u pozivanju minute odmora i kreiranju šuta za eventualni preokret.

Sjajan je klod Cibone bio veteran Ivan Novačić s 23 poena, od toga šest trica, dok je kod Zadra najefikasniji bio Justin Carter sa 16 ubačaja.

Ovom pobjedom Cibona je stigla do omjera 8-15, dok je Zadar na 8-16 te oba sastava imaju po pobjedu više od Borca iz Čačka (7-17), odnosno Krke (7-15) u borbi za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za ostanak u ABA ligi protiv drugoplasiranog sastava iz druge ABA lige.