Cibona od minus 19 do pobjede u Ljubljani

ABA League 10. tra 202221:17 > 21:17 1 komentar
KK Cedevita Olimpija/Alse Fevzer

Košarkaši Cibone velikim su preokretom došli do pobjede 84:80 (22:29, 17:25, 22:15, 23:11) na gostovanju u Ljubljani kod Cedevite Olimpije u utakmici 26. kola regionalne ABA lige.

Cedevita Olimpija je u 18. minuti utakmice imala velikih 19 koševa prednosti (49:30), ali je odličnom igrom u drugom poluvremenu, a pogotovo u posljednjih 12 minuta utakmice, Cibona uspjela doći do desete pobjede u ovoj sezoni ABA lige te prekinuti niz od četiri poraza u regionalnom natjecanju.

Ljubljančani su u 28. minuti imali uvjerljivih +15 (69:54) i malo je toga ukazivalo na to da bi Vukovi mogli doći do preokreta. No, upravo to se dogodilo, a velike zasluge za to imaju Danko Branković i Mateo Drežnjak. Do kraja treće četvrtine, u nešto više od dvije minute, Cibona je zaostatak svela na osam koševa, a nakon dvije minute igre u zadnjem periodu on je bio samo -1 (69:68).

Brankovićevim košem uz dodatno slobodno bacanje Cibona je 3:35 minuta prije kraja došla do prvog vodstva na utakmici (76:75), a Cibonin centar je minutu poslije pogodio i tricu za 80:76. Kad je Jose Vildoza 41 sekundi prije kraja pogodio iz polaganje za 82:77 Cibona je napravila veliki korak prema pobjedi kojoj je Argentinac doprinio i čistom blokadom na pokušaju za tricu Jake Blažiča pri rezultatu 82-80. Roko Prkačin je pogođenim bacanjima postavio konačnih 84-80.

Branković je s 20 poena i pet skokova bio najbolji igrač Cibone. Mateo Drežnjak je ubacio 17 poena, a po 10 su dodali Roko Prkačin i Amar Gegić. Jose Vildoza je imao učinak od devet koševa, devet skokova i pet asistencija.

Kod Ljubljančana je najbolji bio Zoran Dragić s 21 poenom i sedam skokova.

Cibona je s učinkom 10-14 skočila na osmo mjesto, a Cedevita Olimpija je sa 16-8 na četvrtoj poziciji.

Do kraja natjecanja u ABA ligi Cibona će odigrati još dvije zaostale utakmice, 15. travnja će gostovati u Beogradu kod Partizana (17. kolo), a 22. travnja će ugostiti Zadar (16. kolo).