Amerikanke zaustavile Srbiju u četvrtfinalu SP-a

Košarka 29. ruj 20228:55 > 8:56 0 komentara
xNoexLlamas noe_llamas_sports_press_photo_172941 via Guliver

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Sjedinjenih Američkih Država u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Sydneyju. Aktualne svjetske prvakinje slavile su 88:55.

Najbolja u pobjedi Amerike bila je Kelsey Plum sa 17 poena, Wilson je ubacila 15, a Alicia Thomas 13.

Kod Srbije se istaknula Yvonne Anderson s 14 koševa, dok je Jovana Nogić dodala 11. Ivana Raca uz devet koševa imala je i sedam skokova.

Posljednji poraz na velikom natjecanju Amerikanke su doživjele 2006. godine od Rusije. Prije toga, davne 1984.

Sjedinjene Države nikada nisu poražene u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva od svog prvog nastupa 1998. godine. Njihov prosjek postignutih poena po utakmici na ovom prvenstvu bio je 102,7 prije početka utakmice sa Srbijom, a nitko do sada nije uspio završiti turnir s prosjekom većim od 100.

Suparnici u polufinalu bit će im pobjednici dvoboja Portorika i Kanade koji je na programu od 6.30 sati uz izravan prijenos na Sport Klubu.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!