Momčad iz Podgorice prejaka za Zadar na Višnjiku

ABA League 16. ožu 202118:21 > 18:22
KK Zadar/Zvonko Kucelin

U odgođenom susretu 7. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku izgubio od Budućnosti sa 62-76 upisavši i drugi poraz od crnogorske momčadi u posljednjih 10 dana.

U Podgorici je ekipa Dejana Milojevića slavila sa 98-75, dok je danas u Zadru pobijedila sa 76-62. Ova se utakmica trebala igrati u 11. mjesecu prošle godine, ali je zbog koronavirusa odgođena.

Zadar je odlično ušao u susret i nakon šest minuta igre vodio je 13-4. Međutim, Budućnost se tada probudila i u narednih devet minuta napravila je seriju 27-4. Na poluvremenu su gosti imali 14 koševa razlike (42-28), a na koncu treće dionice i +19 (59-40).

U posljednjoj četvrtini Budućnost je smanjila gas i domaćin je smanjio zaostatak na konačnih 76-62.

Budućnost su do pobjede predvodili Danilo Nikolić sa 18 koševa i Nikola Ivanović sa 17 koševa i osam asistencija, dok su kod Zadra najefikasniji bili Chinanu Onuaku sa 15 koševa i sedam skokova, ali i sedam izgubljenih lopti, Dominik Mavra sa 12 koševa i devet asistencija, te Justin Carter sa 10 koševa i sedam skokova.

Na ljestvici vodi Mornar sa 38 bodova (17-4), Igokea je druga sa 36 bodova (16-4), dok je Budućnost treća sa 35 bodova (16-3).

Split je osmi (6-15), Cibona je deseta (7-12), dok je Zadar sa šest pobjeda i 13 poraza na 12. poziciji.