Cibona imala sve u svojim rukama, ali ipak poraz u Beogradu

ABA League 19. ožu 202120:11 > 20:12
KK Cibona

Košarkaši Cibone u susretu su 22. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod FMP-a u Beogradu sa 86-90 (21-23, 24-24, 20-17, 21-26).

Cibona je odličnom serijom 15-0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine zaostatak 56-64 pretvorila u prednost 71-64 i držala vodstvo većinom posljednje dionice. No, nakon izgubljene lopte kod prednosti 80-79 na ulasku u posljednju minutu Lazarević je u protunapadu zakucavanjem doveo FMP u prednost, a isti je igrač tricom 28 sekundi prije isteka vremena doveo domaće do prednosti 84-80.

Uslijedila je završnica prepuna slobodnih bacanja u kojoj je Cibona šest sekundi prije kraja stigla do napada kod zaostatka 86-88, ali tada je Planinić pogrešno dodao, pa je Lazarević zakucavanjem u posljednjoj sekundi potvrdio pobjedu FMP-a.

Lazarević je utakmicu završio sa 21 poenom, Filip čović je dodao 20 za FMP, dok su kod Cibone najefikasniji bili Ivan Novačić sa 19 te Roko Prkačin i Darko Planinić sa po 16 pogodaka.

Cibona je ovom porazom pala na učinak od 7-14, dok je FMP na omjeru 8-12.