ABA: Cibona slavila u Baru

ABA League 3. pro 201721:01 > 21:03
KK Mornar

U susretu 10. kola regionalne ABA lige košarkaši Cibone su u Baru pobijedili Mornar 82-78 ostvarivši četvrtu pobjedu ove sezone.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu i nakon prve četvrtine je vodio 23-19. Međutim, ‘vukovi’ su u drugoj dionici ‘pokazali zube’, okrenuli rezultat i na odmor otišli sa sedam koševa prednosti (46-39).

Nažalost, na otvaranju treće dionice Mornar je napravio seriju 9-0 i stigao do vodstva 48-46 nakon čega smo gledali izjednačenu trećinu koja je završila rezultatom 62-61 za Mornar. U posljednjoj četvrtini Cibona je povela pet minuta prije kraja 73-72, a nakon što je Mornar zabio za 74-73, ‘vukovi’ su serijom 6-0 stigli do vodstva 79-74 minutu i 30 sekundi prije kraja. U preostalom vremenu Cibona je znalački obranila prednost ostvarivši gostujuću pobjedu.

Cibonu su predvodili Luka Žorić sa 23 koša i osam skokova, Ivan Novačić sa 23 koša i četiri skoka, te Karlo Uljarević sa 10 koševa. Za ‘vukove’ je debitirao srpski play Branislav Ratkovic ubacivši sedam koševa uz pet asistencija. Kod Mornara najefikasniji su bili Derek Ryan Needham sa 24 koša, te Brandis Raley-Ross sa 13 koševa.

U subotu je Cedevita rutinski na svom terenu svladala skopski MZT sa 77-65 (24-8, 20-25, 18-22, 15-10). Igrači hrvatskog prvaka već su u prvih 10 minuta stvorili veliku prednost, no gosti su se uspjeli pred kraj druge četvrtine približiti na samo četiri razlike (37-33). To je ponovno uozbiljilo Cedevitu koja je prvo poluvrijeme završila serijom 7-0, a početkom drugog poluvremena ponovno otišla i na 16 razlike (51-35). MZT je do kraja treće četvrtine smanjio na 62-55, ali u posljednjih 10 minuta nije mogao ozbiljnije zaprijetiti. Džanan Musa je sa 18 koševa predvodio Cedevitu, dok je isti učinak kod MZT-a imao Nikola Pavlićević.

Treći hrvatski predstavnik u regionalnoj ligi, Zadar će u ponedjeljak gostovati kod Mega Bemaxa.

Nakon 10 kola u vodstvu je Budućnost (9-1) ispred Cedevite (7-3) i Crvene zvezde (7-2). Cibona je sa četiri pobjede i šest poraza na sedmom mjestu dok je Zadar na 11. poziciji s tri pobjede i šest poraza. Na začelju je MZT s dvije pobjede i osam poraza.