Na prvi spomen Kanade, asocijacija sigurno nije nogomet, već košarka ili hokej. No, i nogomet sve više i više raste u toj državi.
Tako je jedan od najpraćenijih tamošnjih medija CBC objasnio svojim gledateljima kako funkcionira sustav bodovanja na Svjetskom prvenstvu:
“Sustav Svjetskog prvenstva ne prašta poraze. Samo dva sudionika prolaze iz svake skupine. Drugi poraz je osuda na smrt. Zapravo, sve što je manje od dvije pobjede možda neće biti dovoljno”, stoji u članku.
“Otkad je 1998. godine uvedeno Svjetsko prvenstvo s 32 momčadi, prosječan broj bodova drugoplasirane momčadi u grupi je pet. Pobjeda vrijedi tri boda, a remi jedan. Tako da – izračunajte. Trenutne šanse za Kanadu da prođe u drugi krug su 25 posto”, objašnjava CBC.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!