Hokej 18. svi 20229:54 > 10:25 0 komentara

Hokejaši Colorado Avalanchea slavili su pred svojim navijačima 3:2 protiv St. Louis Bluesa u produžetku prve utakmice konferencijskog polufinala doigravanja za Stanley Cup, dok su branitelji naslova iz Tampa Bay Lightninga 4:1 pobijedili gostujući kod Florida Panthersa, također u prvoj utakmici drugog kruga.

Florida je bila najbolja momčad osnovnog dijela sezone u NHL-u, a dobro je počela i seriju protiv lokalnih suparnika, jer je u 15. minuti Anthony Duclair doveo domaće u vodstvo.

Uslijedio je odgovor dvostrukih prvaka. U 37. minuti, nakon sjajnog prodora i dodavanja Nikite Kučerova, izjednačio je Corey Perry koji se prometnuo u asistenta kod vodećeg pogotka Lightninga u 4. minuti posljednje trećine, a strijelac je bio Pierre-Edouard Bellemare. Nešto više od četiri minute prije kraja Nikita Kučerov je bio strijelac za 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Ross Colton u 58. minuti. Gosti su tri od svoja četiri pogotka postigli s igračem više.

Sljedeća utakmica u Sunriseu bit će odigrana u noći s četvrtka na petak po srednjoeuropskom vremenu (1.00 sati).

U Denveru je Avalanche nastavio pobjednički niz u doigravanju u kojem su u prvom krugu s 4:0 hokejaši Colorada izbacili Nashville Predatorse, a za prvu pobjedu u seriji protiv St. Louis Bluesa trebalo im je dodatnih osam minuta i dvije sekunde, jer je nakon osnovnih 60 minuta rezultat bio 2:2.

Ryan O’Reilly je u 7. minuti pogodio za vodstvo gostiju. Colorado je preokretom u drugoj trećini došao do vodstva. Valerij Ničuškin je izjednačio u 24. minuti, a Samuel Girard je u 32. minuti doveo Avse u vodstvo. Utakmicu je u produžetak odveo Jordan Kyrou iskoristivši igrača više u 57. minuti.

Trijumf domaćoj momčadi donio je Josh Mason početkom devete minute produžetka, kad je s plave crte, kroz šumu igrača poslao pločicu pod gredu, iznad ramena gostujućeg vratara Jordana Binningtona koji je do tada sakupio čak 51 obranu.

I druga utakmice serije bit će odigrana u Denveru u noći s četvrtka na petak po srednjoeuropskom vremenu (3.30 sati).

U preostala dva dvoboja konferencijskih polufinala Carolina Hurricanes će u prve dvije utakmice serije ugostiti New York Rangerse, a Calgary Flames su u susjedskom obračunu domaćini Edmonton Oilersima.