Hokej 3. svi 20228:54 > 10:25 0 komentara

Krenulo je NHL doigravanje, i dok su na Istoku uvjerljive pobjede upisali domaćini, na Zapadu su do slavlja stigli gosti.

Toronto Maple Leafsi su s 5:0 pobijedio aktualnog prvaka Tampa Bay Lightning.

Prvi gol u ovogodišnjem doigravanju zabio je Muzzin nakon 18:19 minuta igre u prvoj trećini. Toronto je posao riješio u drugoj trećini gdje su mrežu gostiju pogađali Matthews, Kampf i Marner. Konačnih 5:0 postavio je drugim golom Matthews.

Carolina Hurricanes također su zabili pet komada za slavlje 5:1 protiv Boston Bruinsa.

Prvi gol na utakmici vidjeli smo tek u završnici druge trećine kada je pogodio Jarvis. Dvije minute kasnije Niederreirter pogađa za 2:0.

Hall je smanjio na početku treće trećine, da bi Teravainen, Trocheck i Šečnikov osigurali uvjerljivu pobjedu domaćinu.

Uvjerljivi, ali kao gosti, bili su St. Louis Blues, koji su s 4:0 slavili kod Minnesota Wilda uz hat-trick Perrona te jedan gol O’Reillyja. Golman gostiju Ville Husso tako je na debiju u doigravanju s 38 obrana stigao do shoutouta.

Najviše drame ponudila je utakmmica Edmontona Oilersa i Los Angelesa Kingsa, gdje su slavili gosti 4:3.

Gosti su poveli 2:0 golovima Moorea i Iafalla, da bi McDavid i Yamamoto izjednačili ns 2:2. Lemieux donosi novo vodstvo Kingsima, da bi stvari na početak vratio Draisaitl. Gol odluke pet minuta prije kraja zabio je Danault.

Druge utakmice na rasporedu su u noći sa srijede na četvrtak.