Hokej 6. lip 20229:54 > 10:49 0 komentara

Prvaci hokejaške NHL lige Tampa Bay Lightning svladali su na svom ledu New York Rangerse 3:2 u trećoj utakmici finala Istočne konferencije i smanjili rezultat na 1:2 u seriji na četiri pobjede.

Odlučujući pogodak postigao je Ondrej Palat 42 sekunde prije isteka regularnog vremena.

Dvostruki uzastopni osvajači Stanley Cupa nakon dva pogotka gostiju našli su se u nezavidnoj poziciji na domaćem ledu nakon polovice druge trećine. Mika Zibanejad je zabio u 28. minuti, a Chris Kreider u 30. minuti. Kreideru je ovo bio 34. pogodak u doigravanju za Rangerse, čime je izjednačio rekord Roda Gilberta.

Tampa se brzo oporavila i samo 66 sekundi kasnije smanjila rezultat na 1-2, kada je i Nikita Kučerov bio preciza, a početkom posljednje trećine domaći su preko kapetana Stevena Stamkosa zabili s igračem više na ledu Pritisak domaćih u posljednjoj trećini (18-6 u udarcima na gol) urodio je plodom nepunu minutu prije kraja, kada je lijep pas Kučerova iskoristio Palat pobjedu.

Večeras će se igrati četvrta utakmica finala Zapada između Edmonton Oilersa i Colorado Avalanchea, u kojoj Colorado vodi 3:0, sljedeći obračun Tampe i New Yorka bit će u noći s utorka na srijedu na Floride.