Hokej 21. lip 20228:45 > 9:00 0 komentara

Hokejaši Tampa Bay Lightninga poobijedili su Colorado Avalanche sa 6:2 u prvoj od dvije uzastopne utakmice pred svojim navijačima te tako smanjili zaostatak na 2-1 u finalnoj seriji Stanley Cupa.

Steven Stamkos, Ondrej Palat i Pat Maroon su svaki postigli po jedan pogodak uz jednu asistenciju u dvoboju koji je odlučen tijekom druge trećine u kojoj su dvostruki NHL prvaci postigli četiri gola.

Gabriel Landeskog je doveo Colorado u vodstvo u devetoj minuti kada su gosti imali brojčanu prednost na ledu. Do kraja prve trećine domaća momčad je već preokrenula rezultat golovima Anthonyja Cirellija (14) i Ondreja Palata (15).

U drugoj minuti drugog dijela Nicholas Paul je povećao prednost Lightninga na 3:1. Svojim drugim pogotkom na utakmici, ponovno u situaciji s igračem više, Landeskog je u 25. minuti smanjio na 3:2.

No, uslijedila je serija od tri pogotka u razmaku od sedam minuta, kojom je domaćin slomio otpor gostiju. Strijelci su bili Steven Stamkos (28), Pat Maroon (32) i Corey Perry (35). Zasluge za pobjedu Lightninga svakako ima i vratar Andrej Vasilevskij koji je imao 37 obrana.

Jedina loša vijest za Tampa Bay je ozljeda Nikite Kučerova, dvostrukog asistenta kod posljednja dva pogotka. Šest minuta prije kraja dvoboja Kučerov je napustio led nakon što je na njega naletio Devon Toews, a ruski hokejaš je nespretno prizemljio na led. Pokušao je nastaviti igrati, ali je ubrzo shvatio da ne može.

Četvrta utakmica finala doigravanja za Stanley Cup je na rasporedu u noći sa srijede na četvrtak (2 sata) po srednjoeuropskom vremenu, a Tampa Bay će pred svojim navijačima pokušati izjednačiti rezultat na 2-2 u seriji na četiri pobjede. (H)