Hokej 14. svi 20229:46 > 10:05
AP Photo/Alex Brandon via guliver image

Dobili smo i treću momčad u drugom krugu doigravanja NHL lige, a riječ je o najboljoj momčadi regularnog dijela - Florida Panthersima.

Florida je nakon produžetka slavila 4:3 u Washingtonu protiv Capitalsa i stigla do 4-2 u seriji.

Capitalsi su imali 1:0 i 2:1 golovima Dowda i Backstroma, da bi Lomberg izjednačio na 1:1, a Giroux na 2:2. Barkov je nešto malo od šest minuta do kraja donio vodstvo Floridi, da bi utakmicu u produžetak golom 63 sekunde prije kraja odveo Oshie.

U drugi krug doigravanja Pantherse je golom odveo Verhaeghe nakon 2:46 minuta igre u produžetku.

Impresivna je bila šesta utakmica izmedu Pittsburgha i New York Rangersa. Pingvini su propustili i drugu meč loptu, a Rangersi s 1:3 izjednačili seriju na 3-3.

Kao i u prošloj utakmici Pittsburgh je proveo s 2:0 preko Cartera i Rusta u prvoj trećini. A onda u drugoj Rangersi podižu razinu. Napokon se golovima uključio u seriju Zibanejad, dva njegova gola u kratkom razdoblju i jedna asistencija za Kreidera koji je donio potpuni preokret. Do kraja trećine legendarni Malkin solo prodorom donosi poravnanje na 3:3.

U trećem periodu je Pittsburgh izgledao bolje, ali promjene rezultata dugo nije bilo. Kad su svi očekivali produžetke, minutu i pol prije kraja ponovno kombiniraju Kreider i Zibanejad i hattrickom Šveđanina Rangersi su ponovno poveli. Treneru Pingvina Mikeu Sullivanu nije preostalo ništa nego izvući vratara i krenuti s igračem više. No, to je opet bio mač s dvije oštrice. Copp im je zabio na prazan gol 27 sekundi prije kraja i Rangersi su slavili s 5:3. Sedma odlučujuća utakmica ponovno se igra u New Yorku, a Mike Sullivan može krenuti u molitve za povratak ozlijeđenog Crosbyja koji nije nastupio u ovom susretu.

Sedma utakmica odlučivat će i dvoboju Dallas Starsa i Calgary Flamesa. Dallas je noćas slavio 4:2 golovima Hintza, Raffla, Sutera i Seguina, dok su za goste pogađali Stone i Backlund.