Philadelphiji i Torontu derbiji, prvaci krenuli silovito!

Hokej 14. sij 20218:20 0 komentara
(Photo by Kirk Irwin/Getty Images)

Krenula je nova NHL sezona, a odmah prvi dan donio je derbi Pennsylvanije, kao i veliki kanadski derbi Toronta i Montreala.

U derbiju Pennsylvanije Philadephia Flyersi su sa 6:3 na svom ledu bili bolji od Pittsburgh Penguinsa.

Gosti su poveli preko Jankowskog, no već do kraja trećine golovima Van Riemsdyka i Patricka Flyersi to okreću. U drugoj trećini vidjeli smo po jedan gol na svakoj strani, Crosby je bio strijelac za 2:2, da bi Farabee zabio za 3:2.

U četvrtoj minuti posljednje četvrtine Tanev zabija za 3:3, da bi nakon toga domaćin golovima Raffla, Lindbloma i Hayesa osigurao prvu pobjedu.

Toronto Maple Leafsi su nakon produžetaka s 5:4 bili bolji od Montreal Canadiensa.

Canadiensi su u 28. minuti imali 3:1, pa vodili i 4:3, no golom Riellyja u četvrtoj minuti produžetka Toronto je stigao do prve pobjede.

Prvaci Tampa Bay Lighting su u obranu naslova krenuli 5:1 pobjedom protiv Chicago Blackhawksa.

Vancouver Canucks su s 5:3 slavili kod Edmonton Oilersa, dok su St. Louis Blues bili bolji od Colorado Avalanchea 4:1.