Hokej 24. velj 20219:02 > 10:24

Noćas je u NHL odigrano šest utakmica, a čak dvije su odlučene nakon penala.

Ottawa Senatorsi su nakon penala bili bolji od Montreal Canadiensa 5:4. Batherson i Tkačuk doveli su domaćine u vodstvo 2:0, da bi Weber smanjio na 2:1. Za 3:1 pogađa Brannstrom, no do kraja druge trećine stvari na početak vraćaju Drouin i Weber. U 49. minuti Toffoli dovodi goste u prvo vodstvo, no samo dvije minute kasnije za 4:4 pogađa Tkačuk.

Odlučivali su penali gdje su Ottawini Stutzle i Norris bili jedini strijelci pa su Senatorsi i drugi put u tri dana bili bolji od Canadiensa.

Penali su odlučivali i u Columbusu, gdje su domaće Blue Jacketse sa 6:5 svladali Chicago Blackhawksi. Domaćini su u raspucavanju promašili sva tri udarca, dok je jedini gol zabio DeBrincat i tako donio pobjedu gostima.

Pittsburg Penguinsi su nakon produžetaka s 3:2 slavili kod Washington Capitalsa. Malkin je zabio za 1:0 gostiju, da bi Panik i Sheary okrenuli rezultat u drugoj trećini. Guezntzel je potom zabio za 2:2, a gol za pobjedu Penguinsa u drugoj minuti produžetka zabija Kapanen.

Veliki preokret izveli su Edmonton Oilersi koji su gubili 3:0 nakon 16 minuta igre kod Vancouver Canucska. Kahun je u prvoj trećini smanjio na 3:1, da bi ih do pobjede s tri gola u trećoj četvrtini odveli Kahun, McDavid i Ennis.

Buffalo Sabresi s uvjerljivih 4:1 slavili su kod New Jersey Devilsa, dok su Nashville Predatorsi pobijedili kod Detroit Red Wingsa 2:0.