Otočani zakazali dvoboj s Bruinsima, prošla i Tampa

Hokej 27. svi 20218:52 > 9:07 0 komentara
Gregory Fisher/Icon Sportswire

Tampa Bay i New York Islanders plasirali su se u u drugi krug doigravanja NHL lige.

Kod kuće su Tampa Bay Lightening u šestoj utakmici lako svladali s 4:0 Florida Pantherse zahvaljujući svom vrataru Andreju Vasilevskom, koji je obranio 28 udaraca prema svojim vratima.

Pat Maroon, Steven Stamkos, Brayden Point i Alex Killorn postigli su golove za Lightning, koji će u drugom krugu doigravanja igrati protiv pobjednika susreta između Carolina Hurricanesa i Nashville Predatorsa.

New York Islanders su s 5:3 pobijedili Pittsburgh Penguinse i okončali seriju s 4:2 te tako zakazali dvoboj s Boston Bruinsima. U legendarnom Nassau Coliseumu pred 9000 gledatelja, tribine su se tresle svih 60 minuta i nosile hokejaše New Yorka do pobjede. Prvu i drugu trećinu bolje su počinjali gosti, vodili su s 1:0, 2:1 i 3:2, no svaki puta su se Islandersi uspijevali brzo vratiti. Ključan trenutak utakmice događa se u 11:25 druge trećine – najljepši potez utakmice, najljepša akcija, Beauvillier – Bailey – i strijelac Nelson. Bio je to pogodak za 3:3. U naredne dvije minute uslijedila su još dva gola New Yorka. Penguinsi se nisu mogli oporaviti od tog šoka. Ilja Sorokin opet je briljirao na golu Islandersa, branio je u sve 4 pobjede.

Na Zapadu je Minnesota Wild pobijedila Vegas Golden Knights (3:0) s tri gola u zadnjoj trećini, a strijelci su bili Ryan Hartman, Kevin Fial i Nick Bjugstad. Momčadi su izjednačene na 3-3 u seriji na četiri utakmice, a koja od njih ide u drugi krug odlučit će sedam utakmica koja se igra u subotu.