Vatromet golova u Phoenixu, St. Louis slavio protiv Arizone

Hokej 14. velj 20219:20 > 13:12
(Photo by Ethan Miller/Getty Images)

U najzanimljivijoj utakmici večeri Saint Louis je u gostima savladao Arizonu 5:4 poslije produžetaka.

Šou u Phoenixu počeo je od samog starta. Već posloke 21 sekunde domaćin je poveo golom Garlanda. Ipak, samo pet i pol minuta kasnije Clifford donosi izjednačenje. U 14. minuto preokret St. Louisa, a strijelac je Sanford.

Na kraju prve trećine bilo je 2:1 za goste, a Arizona dolazi do izjednačenja samo pet i pol minuta od starta druge dionice. Strijelac je Hayton. Ipak, još ekspresniji odgovor imao je St. Louis. Barbašev je samo minutu i pol kasnije postigao gol za novo vodstvo 3:2 i tim rezultatom završena je druga trećina.

I na startu treće trećine viđen je gol. Poslijue 110 sekundi Scmaltz donosi novo izjednačenje – 3:3. A 10 minuta kasnije Hunt donosi prednost domaćinu, prvu još od rane faze susreta. Ipak, ono je na snazi bilo samo tri minute kada je Kyrou donio i četvrto izjednačenje. Ušlo se u produžetke, a tamo je Hoffman donio slavlje gostima.

St. Louis je ovom pobjedom sačuvao vodeće mjesto zapadne divizije sa 20 bodova, jednim više od Vegasa, ali uz čak tri utakmice više. Arizona je peta sa 14 bodova.

Ostali rezultati: Florida – Tampa Bay 1:6, NY Islanders – Boston 4:2, Toronto – Montreal 1:2, Chicago – Columbus 3:2, Dallas – Carolina 3:4, Nashville – Detroit 2:4, Vancouver – Calgary 3:1.