Sporklub 13. siječnja kreće s NHL-om: Kanađani igraju sami

NHL 23. pro 202018:06 > 18:32
Bruce Bennett/Getty Images

Do 8. svibnja se sezona mora završiti

Polagano se slažu sve najvažnije stvari oko HNL-a koji 13. siječnja ulazi u novu sezonu. A sva uzbuđenja u najjačoj ligi hokeja na ledu na kugli zemaljskoj će te moći pratiti u izravnim prijenosima na Sportklubu. U prvenstvo ulazi 31 momčad. Sedam ih je u Kananadi i igraju međusobno, ostatak klubova u SAD.

Dakle: prvenstvo definitivno starta 13. siječnja, a regularna sezona mora završiti do 8. svibnja. Svaka će momčad odigrati po 56 utakmica u osnovnom dijelu sezone. Nema nikakvih predsezonskih utakmica.

Svaka od osam momčadi u istočnoj, središnjoj i zapadnoj diviziji igrat će osam puta sa svakom drugom ekipom u svojoj diviziji, a svaka momčad sjeverne divizije (sedam momčadi sa sjedištem u Kanadi) devet ili 10 puta igrat će svaku drugu momčad u svojoj diviziji. San Jose Sharks, Anaheim Ducks, Buffalo Sabres, Detroit Red Wings, Los Angeles Kings, New Jersey Devils and Ottawa Senators, klubovi će također imati otvoreni kamp od 31. prosinca. Od 3. siječnja svi NHL kampovi će biti otvoreni.