Nakon sjajne sezone prelomio i izabrao novi klub!

Hokej 14. srp 20229:26 > 9:35 0 komentara
Richard A. Whittaker/Icon Sportswire via Guliver Images

Iako je NHL sezona završila, klubovi su itekako aktivni, potpisuju se novi ugovori, dovode novi igrači.

Novi NHL prvak Colorado Avalanche produžio je ugovore s još trojicom svojih hokejaša, napadačem Artturijem Lehkonenom, braničem Joshom Mansonom i veteranom Darrenom Helmom.

Lehkonen (27) je u Colorado stigao krajem ožujka ove godine iz Montreal Canadiensa te se proslavio postigavši pobjedničke pogotke kako u finalu Zapada protiv Edmonton Oilersa tako i u velikom finalu protiv Tampa Bay Lightninga. Ukupno je u ovogodišnjem doigravanju postigao osam golova i šest asistencija te je stoga nagrađen petogodišnjim ugovorom vrijednim 4,5 milijuna dolara po sezoni.

Manson (30) je također stigao u Colorado pred kraj ligaškog dijela prošle sezone iz Anaheim Ducksa te je postao jednim od ključnih igača obrane u pohodu na naslov prvaka. On je vjernost Avalancheu potpisao na četiri godine, a također bi trebao zarađivati 4,5 milijuna po sezoni.

Helm (35) je većinu svoje karijere proveo u Detroit Red Wingsima s kojima je osvojio i naslov 2008. godine, da bi 14 godina potom stigao i do svog drugog prstena s Coloradom. On će za još jednu godinu u Avalancheu dobiti 1,25 mulijuna dolara.

Ranije ovoga tjedna Colorado je produžio ugovor i s napadačem Valerijem Ničuškinom koji bi trebao ostati u klubu do 2030. godine.

Usto je Colorado potpisao i jednogodišnje ugovore s napadačima Charlesom Hudonom, Spencerom Smallmanom, braničima Andreasom Englundom, Joshom Jacobsom te vratarom Jonasom Johanssonom.

Prošlosezonski finalisti Zapada Edmonton Oilersi odlučili su kritičnu poziciju vratara popuniti Jackom Campbellom (30), koji je prošle sezone bio odličan na vratima Toronto Maple Leafsa. Campbell je prošle sezone imao 91.4 posto obrana uz pet shutoutova te prosjek primljenih pogodaka od 2,64 što mu je osiguralo petogodišnji ugovor vrijedan 25 milijuna dolara s Oilersima gdje bi trebao zamijeniti veterana Mikea Smitha koji je s nekoliko vrlo loših intervencija u doigravanju bio izravni krivac za glatko ispadanje od Colorada usprkos sjajnim napadačima Connoru McDavidu i Leonu Draissatlu.

Po mnogima najbolji slobodni igrač na tržištu ovoga ljeta, napadač Johnny Gaudreau (28) odlučio je karijeru nastaviti u Columbus Blue Jacketsima s kojima je potpisao sedmogodišnji ugovor vrijedan 68.5 milijuna dolara. Gaudreau je čitavu dosadašnju HNL karijeru proveo u Calgary Flamesima za koje je u osam sezona postigao 609 bodova u 602 utakmice u ligaškom dijelu sezone uz 33 boda u 42 utakmice u doigravanju. Prošle je sezone Gaudreau bio sjajan, u 82 utakmice ostvario je 115 bodova (40 golova i 75 asistencija) u sezoni te 14 bodova (tri gola i 11 asistencija) u 12 utakmica u doigravanju.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!