Ludnica u Pittsburghu, veliki pothvat vratara Floride

Hokej 21. tra 20219:10 > 9:10
AP Photo/Gene J. Puskar

Na NHL programu bilo je osam utakmica koje nikako nisu razočarale. Dapače, sve su bile sjajne.

Florida je s 5:1 svladala Columbus, a veliki razlog za slavlje imao je vratar Panthersa Spencer Knight. On je debitirao na svoj 20. rođendan, imao je 33 obrane na 34 udarca. Knight je sinoćnjim nastupom postao prvi igrač rođen poslije 2000-ih koji je zaigrao u NHL-u.

U dvoboju za New York, Islandersi su razbili Rangerse s čak 6:1. Briljirali su Kanađani Bailey koji je upisao dva pogotka i asistenciju, dok je Beauvillier imao čak tri asistencije i jedan pogodak.

Najzanimljivije je bilo u Pittsburghu gdje su Penguinsi i New Jersey Devilsi odigrali nezaboravnu utakmicu. Na kraju je Pittsburgh slavio 7:6. Mislilo se da će biti gotovo već nakon prve četvrtine s obzirom da su Crosby i ekipa imali 4:0. U drugoj trećini još dva gola za 6:0 dodali su Blueger i Rodrigues.

No, Devilsi su počeli igrati u trećoj četvrtini zabivši nevjerojatnih šest golova, ali Crosby je između tih golova zabio za sedmi i vremena više nije bilo za povratak.