Jeste li spremni za NHL? Pročitajte najavu derbija

NHL 13. sij 202111:57 > 11:59
Tampa Bay Lightning

Noćas počinje nova sezona najjače hokejaške lige svijeta, NHL-a. Točno 107 dana otkako je momčad Tampa Bay Lightning osvojila „Stanley Cup“, nakon tri i pol mjeseca pauze i neizvjesnosti vezane uz početak nove sezone, iščekivanju je došao kraj. Ponovno ćemo moći gledati najbolje svjetske hokejaše na djelu ekskluzivno na programima Sport Kluba.

Od pet utakmica koje su na rasporedu, Sport Klub vam u izravnom prijenosu prikazuje dvije najzanimljivije, dva povijesna derbija.

PHILADELPHIA FLYERS – PITTSBURGH PENGUINS (srijeda, 23:30, SK 1)

Sezonu otvara legendarna 334. Bitka za Pennsylvaniju između mrskih suparnika s istoka (Flyers) i zapada (Penguins) te američke savezne države. Kada Grubijani iz grada bratske ljubavi ugošćuju Španere iz grada čelika izgledno je da od prvog bullyja neće letjeti samo pak, nego i šake.

Utakmica ima dodatni naboj i zbog toga što, zbog skraćene sezone, svaki bod može biti presudan u borbi za doigravanje, a Flyersi i Penguinsi dio su najizjednačenije divizije EAST. Kapetan Pingvina Sidney Crosby, ruski maestro Evgenij Malkin i genijalni bek Kris Letang jedini su ostali od šampionske momčadi Pittsburgha koja je dva puta zaredom osvajala naslov prvaka (2016., 2017.). Večeras imaju težak zadatak predvoditi suigrače protiv odlično posložene momčadi Flyersa čiju kralježnicu čine mladi vratar Carter Hart, izvrsni bek Ivan Provorov i čvrsti, prokušani i ubojiti napadački trojac Claude Giroux (kapetan), Sean Couturier i Jakub Voráček. Rijetko kada se dogodilo da jedna momčad (a kamoli Pingvini) dođu u Wells Fargo Centar i nadigraju Flyerse, a još rjeđe da se kući vrate sa svim zubima.

TORONTO MAPLE LEAFS – MONTRÉAL CANADIENS (četvrtak, 01:00, SK 2)

Utakmica između Flyersa i Penguinsa neće niti završiti, a već će krenuti jedan od najvećih sportskih derbija uopće. Dvoboj najstarijih i najtrofejnijih NHL klubova. Sve što je rečeno za utakmicu Philadelphije i Pittsburgha vrijedi i ovdje uz dodatak da je makljaža Leafsa i Les Habitantsa (Stanovnika) počela punih 50 godina prije nego što su dečki iz Pennsylvanije uopće postali dio NHL-a. Cijela će Kanada pratiti ovaj dvoboj, jer ovo nije samo bitka za bodove, nego za prestiž.

Javorovi listovi glavni su favoriti za ulazak u doigravanje iz svekanadske divizije NORTH. Kako i ne bi bili kada ih predvodi druga najefikasnija navala lige prošle sezone koju čini senzacionalni kvartet Auston Matthews, John Tavares, Mitchell Marner i William Nylander (ukupno 120 golova i 145 asistencija). A od ove sezone im se pridružuje legendarni Jumbo Joe Thornton, osmi na ljestvici najboljih asistenata svih vremena. Vratar Canadiensa Carey Price i obrana predvođena kapetanom Sheaom Weberom bit će na sto muka, jer će Leafsi zalepršati kao da ih tornado nosi. No, momčad Montréala, ponos francuskog dijela Kanade, pritajeni je favoriti ove divizije i ako prepredeni trener Claude Julien dovoljno našpana svoje mlade pulene Nicka Suzukija, Jesperija Kotkanijemija i Josha Andersona, vukovi s Ontarija znatno će teže otpuhati stamenu francusku brvnaru. Očekujte spektakl!