Derbi New Yorka pripao ‘Otočanima’

NHL 15. sij 202110:12 > 13:31
New York Rangers-New York Islanders

Drugog dana prvenstva NHL, odigran je derbi New Yorka u kojem su slavili Islandersi.

NHL je odigrao drugi set utakmica nakon uvodne večeri, a gledatelji Sport Kluba mogli su pratiti uzbuđenja iz Madison Square Gardena te Las Vegasa.

Prvi od čak osam dvoboja koje će ove skraćene sezone igrati Islandersi i Rangersi pripala je prvospomenutima. Vratar pobjedničke momčadi Semyon Varlamov po 28. put u karijeri ‘zaključao’ je svoja vrata zadržavši mrežu netaknutom. Islandersi su već nakon prve trećine vodili s 3:0 pogocima Andersa Leeja, Brocka Nelsona i Mathewa Barzala, a Lee je u drugoj dionici pridodao još jedan. Za Rangerse je debitirao prvi izbor lanjskog drafta Alexis Lafreniere koji je u 15 minuta igre uputio tek jedan udarac prema golu protivnika.

Uzbudljivu utakmicu odigrali su Anaheim i Las Vegas, nakon prve trećine rezultat je bio izjednačen na 2:2, da bi tek u trećoj dionici utakmica bila odlučena s tri pogotka gostujuće ekipe. Strijelci za Golden Knightse bili su Marchessault, Nosek, Pacioretty, Stone i Tuch, dok je oba pogotka za domaće upisao Comtois.

U ostalim utakmicama, Carolina je slavila na gostovanju kod Detroit Red Wingsa s 3:0, dvije utakmice zaključene su nakon penala, Boston je svladao New Jersey, a San Jose je bio bolji od Arizone. Minnesota je nakon produžetka svladala Los Angeles Kingse, a legenda slovenskog hokeja Anže Kopitar upisao je dvije asistencije.