Colorado i Boston prvi do drugog kruga

Hokej 24. svi 20218:54 > 9:19
Amber Searls-USA TODAY Sports

Colorado Avalanche i Boston Bruinse prve su dvije momčadi koje su osigurale drugi krug doigravanja NHL-a.

Colorado je s 5:2 slavio kod St. Louisa, koji je prvi poveo preko Tarasenka, da bi Saad, Landeskog i Rantanen okrenuli u korist gostiju.

Tarasenko vraća nadu domaćinu, no na prazan gol u zadnjoj minuti Colorado preko MacKinnona i Nichushkina zabija još dva gola za konačnih 5:2.

Do drugog kruga doigravanja stigao je i Boston koji je 3:1 slavio u Washingtonu. Pastrnak i Bergeron u drugoj trećini dovode Boston do 2:0, da bi nakon samo 11 sekundi igre u trećoj Sheary smanjio na 2:1, a onda nakon 12:25 igre za 3:1 pogodio Bergeron.

Na korak do drugog kruga su Winnipeg Jetsi koji su nakon produžetka s 5:4 pobijedili Edmonton Oilerse.

Gosti su imali 2:0 i 4:1, a da bi u posljednjih deset minuta regularnog dijela to ispustili, a gol za pobjedu Jetsa zabio je Ehlers nakon 9:13 igre u produžetku.

Produžetak smo gledali i u utakmici Nashville Predatorsa i Carolina Hurricanesa, gdje su domaćini slavlje 4:3 izjednačili seriju na 2:2. Gol odluke pao je nakon više od 36 minuta igre u produžetku, a zabio ga je Kunin.