Česi zabranili dolazak ruskim NHL-ovcima!

Hokej 22. ruj 202219:01 0 komentara
Richard Ulreich via Guliver Images

Vlada Češke obavijestila je klubove iz najjače hokejaške lige svijeta NHL-a, da njihovi ruski igrači nisu dobrodošli na utakmice u Pragu zbog ruske invazije na Ukrajinu, objavio je Washington Post.

Nacionalna hokejaška liga (NHL) odigrat će prve utakmice u Europi od početka pandemije koronavirusa, a 7. i 8. listopada u Pragu će se sastati Nashville Predators i San Jose Sharks.

Nashville u svojim redovima ima Rusa Jakova Trenina, boje San Josea brani Jevgenoj Švećnjikov, a njegov suigrač i sunarodnjak Nikolaj Knižov sigurno će propustiti susrete u Pragu zbog ozljede.

“Možemo potvrditi da je Ministarstvo vanjskih poslova Češke Republike poslalo pismo NHL-u da Češka ili bilo koja schengenska država ne bi trebale izdavati vize ruskim igračima za ulazak na naš teritorij”, rekao je zamjenik češkog ministra vanjskih poslova Martin Smolek .

Osim utakmica u Češkoj, NHL utakmice igrat će se iu finskom Tampereu, gdje će se 4. i 5. studenog sastati aktualni prvak Colorado Avalanche i Columbus Blue Jackets. Još nije poznato hoće li ruskim igračima iz spomenute dvije momčadi biti dopušten ulazak u Finsku.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!