Bruinsi slomili otpor Capsa, na korak od drugog kruga

Hokej 22. svi 20218:02 > 8:23 0 komentara
AP Photo/Charles Krupa

Boston je pobjedom u četvrtoj utakmici nad Washingtonom ostvario veliku prednost, a Colorado je sjajnim nastupom praktički zapečatio sudbinu St. Louisa.

Kroz prve tri utakmice serije protiv Washington Capitalsa, Boston je tijesnim pobjedama došao do vodstva od 2-1, međutim, u trećoj su utakmici ipak pokazali tu ekstra kvalitetu. Capitalsi su čitavo vrijeme bili agresivni, posebno ‘ozloglašeni’ Tom Wilson.

Ipak, Bruinsi su ostali smireni i samo zabijali golove, njih četiri (Coyle, Marchand, Pastrnak, Grzelcyk) dok je jedini strijelac za Capse bio Ovečkin. Boston je nadomak prolaska u drugi krug.

Winnipeg Jetsi pobijedili su i drugi put u gostima Edmonton Oilerse stvorivši sami sebi priliku da kod kuće u iduće dvije utakmice osiguraju daljnji plasman. U prvoj utakmici viđeno je pet pogodaka, no ovoga puta obrane su bile čvrste, rijetko viđen rezultat od 0:0 zaključio je regularni dio utakmice. ‘Zlatni’ gol postigao je Paul Stastny četiri minute u produžetku.

Colorado Avalanche nastavio je dominirati serijom protiv St. Louisa, treću pobjedu u isto toliko utakmica ostvarili su novim fantastičnim nastupom i pet pogodaka (Compher, Jost, Newhook, Saad, Graves) u mreži protivnika. Jedini strijelac za Blues bio je Bozak. Avalanche drži vodstvo 3-0.

Uzbudljivu utakmicu odigrali su Nashville i Carolina, a junak je bio Matt Duchene koji je postigao svoj prvi playoff pogodak u 15. minuti drugog produžetka. Time je Predatorsima osigurao nadu u preokret serije koja je u Nashville dovela Hurricanese s prednošću od 2-0. Strijelci u regularnom dijelu utakmice za Predatorse bili su Forsberg, Granlund, Johansen i Ellis dok su za Hurricanese zabili Aho, Staal, Trocheck i Pesce.