BACKCHECK: Što je donijelo otvaranje 105. NHL sezone?

Blog 18. lis 202112:54 > 12:58 0 komentara
NHL media

Iza nas je prvih šest dana nove NHL sezone. Svaki od 32 kluba odigrao je barem jednu utakmicu, a deset njih (Pittsburgh, NY Rangers, Toronto, Ottawa, Tampa Bay, Montréal, Dallas, Chicago, Seattle i Vancouver) već su nanizali tri utakmice. Možemo reći da je 105. po redu NHL sezona i službeno otvorena. Piše: Nikola Hodalj

Ukupno su odigrana 34 dvoboja, od čega ste čak 14 utakmica mogli gledati u izravnom prijenosu na programima Sport Kluba.

Momčadi su započele sezonu na spektakularan način i gotovo smo svaku večer svjedočili iznenađujućim rezultatima, nevjerojatnim preokretima i infarktnim završnicama.

NHL media

Postignuto je ukupno je 206 golova, odnosno 6.06 golova po utakmici. Šest je utakmica završeno u produžetku, a tri su okončane poslije shootouta (raspucavanja). Najveću pobjedu ostvarili su Columbus Blue Jacketsi, razmontiravši Arizona Coyotese sa čak 8:2, a najviše je golova palo u trileru Detroit Red Wingsa i aktualnih prvaka Tampa Bay Lightning – 13 golova u pobjedi Tampe 6:7 nakon produžetka. Taj dvoboj definitivno bismo mogli proglasiti ‘Utakmicom tjedna’. Detroit je vodio 3:0, 4:1 i 6:3 (u zadnjoj trećini!), no nisu mogli spriječiti impresivan povratak prvaka koje je predvodio kapetan Steven Stamkos. Tyler Bertuzzi je s druge strane zabio 4 gola za Detroit u svojem prvom nastupu za Red Wingse otkako je propustio gotovo cijelu prošlu sezonu zbog ozljede.

NHL media

Seattle Kraken, koji ove godine igra svoju prvu NHL sezonu, mogli ste vidjeti na djelu već prvi dan otvaranja, u gostima protiv Vegas Golden Knightsa. Poraženi su 3:4, no pokazali su se u vrlo dobrom, borbenom izdanju, vrativši se sa 0:3, na 3:3. Prvi gol u klupskoj povijesti zabio je američki centar Ryan Donato. Dva dana poslije, Seattle je ostvario i prvu pobjedu u klupskoj povijesti, u gostima protvi Nashville Predatorsa 4:3.

NHL media

Početak sezone ostat će u vječnom sjećanju mladića koji su odigrali svoje prve minute u NHL karijeri i postigli svoje prve golove. Mason McTavish, 18-godišnji centar Anaheim Ducksa (3. izbor prvog kruga ovogodišnjeg drafta) zabio je u iznenađujućoj pobjedi Ducksa nad Winnipegom 4:1.

Hendrix Lapierre, 19-godišnji centar Washington Capitalsa (22. izbor drafta iz 2020.) postigao je gol u pobjedi nad Rangersima 5:1, a Vasilij Podkolzin, 20-godišnje desno krilo Vancouvera (10. izbor drafta 2019.) postigao je gol u pobjedi Canucksa nad Philadelphijom 5:4 (nakon raspucavanja).

Aleksandar ‘Veliki’ Ovječkin furiozno je krenuo u lov na rekord Waynea Gretzkog (najviše postignutih golova u povijesti lige). Naime, Ovi je u dvoboju s Rangersima zabio 2 gola (i pridodao dvije asistencije) te je time preskočio još jednu hokejašku legendu, Marcela Dionnea i zasjeo na 5. mjesto ljestvice najboljih strijelaca svih vremena sa 732 gola.

NHL media

Četvorica igrača postigla su hat trick: Anže Kopitar za svoje Kingse u prvoj utakmici sezone u dominantnoj pobjedi 6:2 protiv favoriziranih Vegas Golden Knightsa, već spomenuti Tyler Bertuzzi te Connor McDavid za Edmonton u njihovom novom trijumfu u ‘Bitci za Albertu’ protiv Calgary Flamesa i Sam Bennett u dvoboju Floride i New York Islandersa.

NHL media

Osim što je zabio tri gola, Kopitar je u pobjedi Kingsa sudjelovao i s dvije asistencije te je s ukupno pet bodova postao prvi igrač u klupskoj povijesti Los Angeles Kingsa s 5 bodova u prvoj utakmici sezone.

NHL media

Od ostalih zanimljivosti treba izdvojiti gol napadača Boston Bruinsa, Brada Marchanda. Fantastično lijevo krilo zabio je prvi gol Bruinsa ove sezone iz ‘penalty shota’ (kaznenog udarca) i time postao tek 3. igrač u povijesti kojem je to pošlo za rukom.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!