Momčad tjedna u NHL-u predvodi čudesni Matthews

Hokej 13. tra 202113:09 > 13:12
Sportklub

Kao i svakog tjedna komentator Sport Kluba Nikola Hodalj izabrao je momčad tjedna u NHL-u.

VRATAR – Connor Hellebuyck (37) Winnipeg Jets

3 utakmice, 3 pobjede, 5 primljenih golova na 80 šuteva, 1.67 prosjek primljenih golova,
93.8% obr, 1 ‘shutout’.

Za vratara tjedna opet je konkurirao sjajni Juuse Saros iz Nashvillea, no aktualni osvajač Vezinina trofeja nadmašio ga je za jednu obranu više i jedan ‘shutout’. Kada je Hellebuyck raspoložen, Jetsi izgledaju kao momčad koja bi Torontu mogla opako zakomplicirati put do vrha divizije Sjever.

BEK – Kris Letang (58) Pittsburgh Penguins

4utakmice, 1 gol, 5 asistencija. Prosječno 23:25 na ledu, 7 ‘bodycheckova’

Letang je postao gotovo redovni član postave momčadi tjedna. 33-godišnji veteran predvodi i koordinira rasklizane Pingvine iz obrane. Pittsburgh je prošli tjedan bio najučinkovitija momčad s 20 postignutih golova, a Letang najučinkovitiji bek u ligi.

BEK – Vince Dunn (29) St. Louis Blues

4 utakmice, 5 asistencija, +1. 4 boda u igri 5 na 5.

Dunn je drugi najučinkovitiji bek lige prošli tjedan. St. Louis se oporavio od loših rezultata i ponovno je u igri za doigravanje. 24-godišnji Dunn nadmašio je prošli tjedan puno iskusnije kolege, Justina Faulka i Toreya Kruga.

CENTAR – Nathan MacKinnon (29) Colorado Avalanche

4 utakmice, 3 gola, 4 asistencije, +2, 3 boda u igri 5 na 5, 4 ‘powerplay’ boda

Gotovo je nemoguće da u momčadi tjedna ove sezone ne bude jedan predstavnik Lavine iz Denvera. Iako je Rantanen najučinkovitiji u sezoni, Colorado i dalje pleše onako kako MacKinnon svira.

LIJEVO KRILO – Roope Hintz (24) Dallas Stars

4 utakmice, 2 gola, 4 asistencije, +5, 5 bodova u igri 5 na 5, 3 ‘powerplay’ boda, 6 šuteva.

Ozljeda je konačno iza njega i 24-godišnji Finac konačno može pokazati zašto ga u Dallasu smatraju jednom od svojih ključnih figura za budućnost. Nastavi li Hintz igrati ovim tempom, viceprvaci imaju realne šanse dosegnuti 4.mjesto koje ih vodi u doigravanje.

DESNO KRILO – Auston Matthews (34) Toronto Maple Leafs

4 utakmice, 6 golova, 2 asistencije, +3, 7 bodova u igri 5 na 5, 14 šuteva.

Zvijezda tjedna. Najbolji strijelac tjedna. Najbolji strijelac lige (31 gol). Najbolji igrač Maple Leafsa… superlativima za ovog Amerikanca nema kraja. Iako je centar, malo smo ‘varali’ pa smo ga stavili na krilo. S hat-trickom u golijadi (6:5) protiv Senatorsa, Matthews je prešao brojku od 30 golova u sezoni i time postao prvi Amerikanac u povijesti lige koji je zabio barem 30 golova u svojih prvih 5 sezona. Čudesan igrač.