Medveščak bez šansi protiv Jokerita

KHL 17. stu 201623:42 > 23:44
Igor Šoban/Medveščak

Finski Jokerit pobjedio je u Zagrebu hokejaše Medveščaka s 5:2 što je "Medvjedima" prvi domaći poraz u posljednjih šest utakmica.

“Medvjedi” su loše otvorili utakmicu i nakon deset minuta gubili su 0-2. Goste je u vodstvo doveo Peter Regin u osmoj minuti, a tri minute kasnije Rasmus Rissanen je zabio za 2-0. Do kraja prvog perioda Medveščak je uspio vratiti nadu u dvoboj s pogotkom Lukasa Lessioa.

Nažalost, Finci su na otvaranju druge dionice ponovo vratili prednost od dva gola nakon što je Marko Anttila zabio za 3-1. Kada je Tommi Huhtala u 41. minuti postigao pogodak za 4-1 bilo je jasno kako će Medveščak teško do bodova. Tračak nade donio je Thomas Larkin smanjivši u 43. minuti na 2-4, no sve dvoje oko pitanja pobjednika razriješio je Regin svojim drugim golom u posljednjoj minuti utakmice.