Islandersi i Hurricanesi nastavili veliki niz

Hokej 15. ožu 20219:04 > 9:11

New York Islandersi upisali su i devetu uzastopnu pobjedu u NHL-u.

Islandersi su ovog puta s 3:2 nakon penala slavili kod New Jersey Devilsa.

Poveli su preko Bellowsa, da bi potom izjednačio Kuokkkanne. Da imaju vodstvo nakon prvih 20 minuta igre pobrinuo se Nelson golom dvije sekunde prije kraja prve trećine. Šarangovič je Devilsima donio novo izjednačenje u drugoj četvrtini, a kako više nije bilo golova na kraju je odluka pala na penalima, gdje je u četvrtoj seriji junak Islandersa bio Wahlstrom.

Islandersi su tako stigli do devete uzastopne pobjede, što im je treći najduži pobjednički niz u povijesti franšize. U sezoni 1981./82. ostvarili su 15 pobjeda, a u prošloj deset.

Pobjednički niz nastavili su i Carolina Hurricanesi koji su slavljem 2:1 kod Detroit Red Wingsa stigli do osme pobjede u nizu.

Hamilton i Niederreiter zabili su goste, da bi domaćin poraz ublažio u samoj završnici utakmice.

Penale smo vidjeli i na utakmici gdje je Dallas kao gost 2:1 slavio protiv Columbus Blue Jacketsa. Pavelski je zabio u prvoj trećini za goste, Werenski izjednačio u posljednjoj za domaćine. U raspucavanju jedini precizan bio je Radulov za Starse.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su Colorado Avalanche koji su s 4:1 slavili protiv Los Angeles Kingsa. Kadri, Burakovskij, Donskoi i MacKinnon bili su strijelci za domaćine, a MacDermid za goste.

Ottawa Senatorsi s 4:3 pobijedili su Toronto Maple Leafsi uz dva gola Bathersona, dok su se jednom u strijelce upisali Tkačuk i Dzingel. Za goste je dvostruki strijelac bio Hyman, a jedno je pogodio i Tavares.