VIDEO: Fenjeraš pokvario veliki jubilej Backstroma

Hokej 16. tra 20219:07 > 10:24
Fred Kfoury III/Icon Sportswire

Najgora momčad lige Buffalo iznenadila je vodeću momčad istočne divizije Capitalse i to u Washingtonu slavljem 5:2.

Sabresi su tako pokvarili slavljeničku večer za Nicklasa Backstroma koji je odigrao 1000. utakmicu u karijeri. Samo su on i Aleksandar Ovječkin u povijesti kluba odigrali svih tisuću utakmica samo za Capitalse.

Inače Backstrom je tek 69. igrač u 104 godine NHL-a koji je odigrao tisuću za jedan klub.

No, Buffalo nije imao previše razumijevanja za njegov jubilej, već su slavili golovima Reinharta, Olofssona, Mittelstadta, Bjorka i Thompsona. Za Capitalse su zabili Orlov i Mantha.

Boston je 4:1 pobijedio New York Islanderse, a prvi gol zabio je Marchand nakon 1:49 igre. On je tako postao tek četvrti igrač u povijesti Bruinsa koji je u najmanje osam uzastopnih sezona zabio 20 golova za momčad. Johnny Bucyk zabio je deset uzastopnih sezona, Rick Middleton u devet, a Phil Esposito u osam.

Smith, Hall i Marchand potvrdili su nastavku pobjedu gostiju, dok je Zajac bio strijelac za goste.

Rezultati:
Boston Bruins – New York Islanders 4:1
New York Rangers – New Jersey Devils 4:0
Washington Capitals – Buffalo Sabres 2:5
Carolina Hurricanes – Nashville Predators 4:1
Tampa Bay Lightning – Florida Panthers 3:2 (produžetak)
Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers 1:2 (raspucavanje)
Toronto Maple Leafs – Winnipeg Jets 2:5
Detroit Red Wings – Chicago Blackhawks 4:1