St. Louis na korak od prvog naslova u povijesti

Hokej 7. lip 20199:30 > 9:32
Bruce Bennett/Getty Images

Momčad St. Louis Bluesa na jednu je pobjedu od osvajanja Stanley kupa, prvog u svojoj povijesti, nakon što su u petoj utakmici velikog finala NHL-a svladali u gostima momčad Boston Bruinsa s 2:1 i poveli 3-2 u seriji.

St. Louis je poveo 55 sekundi nakon početka druge trećine, a strijelac je bio Ryan O’Reilly. Drugi gol za St. Louis zabio je David Perron devet i pol minuta prije kraja utakmice, no sporna je situacija koja je prethodila golu. St. Louisov Tyler Bozak je srušio Bostonovog Noela Acciarija, ali sudac nije svirao prekršaj i iz te akcije je nekoliko sekundi kasnije pao pobjednički gol.

Vratar Bluesa Jordan Binnington je upisao 38 obrana za pobjedu svoje momčadi.

Bruins su smanjili na 2:1 pogotkom Jakea DeBruska šest i pol minuta prije kraja. Tuukka Rask je obranio 19 udaraca prema vratima Bostona.

Šesta utakmica se igra u nedjelju navečer u St. Louisu i hokejaši Bluesa bi lako naslov prvaka odmah početi slaviti sa svojim navijačima. Bruins će pokušati pobjedom izboriti šestu utakmicu koja bi se tada opet igrala u Bostonu.