ZOI: Njemačka šokirala Švedsku za polufinale

Hokej 21. velj 201818:25 > 18:37
(Photo by Frank Franklin II-Pool/Getty Images)

Hokejaši Njemačke senzacionalno su izborili polufinale i borbu za medalje na ZOI u Pjeonchangu.

Njemačka je četvrtfinalu izbacila Švedsku, nakon prve četvrtine vodili su 2:0, izdržali pritisak Šveđana u drugoj koja je završila bez golova.

Prava drama nastupila je u posljednjoj dionici, Njemačka bježi na 3:1, no već do dvanaeste minute Šveđani izjednačuju, da bi u drugoj minuti produžetka Patrick Remier zabio pobjednički gol za Njemačku na opće oduševljenje njegovih suigrača i navijača na tribinama. Njemačka je posljednju medalju, broncu, na ZOI osvojila 1976. godine.

Šveđani su dominirali u prvom krugu, skupinu su prošli bez poraza, no poskliznuli su se već na prvoj prepreci u doigravanju. Njemačka će u polufinalu igrati protiv Kanade koja je s 1:0 svladala Finsku, dok će u drugom polufinalu igrati “Sportaši Rusije” i Češka.