NHL: Vegas Golden Knightsi krenuli pobjedom

Hokej 7. lis 20175:22 > 5:45
Tom Pennington, Getty Images Sport

Novostvorena hokejaška momčad Vegas Golden Knights u svom je prvom nastupu u NHL-u stigla do prve pobjede svladavši na gostovanju u Dallasu domaće Starse sa 2-1.

Domača momčad povela je pogotkom Tylera Seguina u 38. minuti da bi u posljednjoj trećini uslijedio veliki preokret u režiji Jamesa Neala, koji je pogocima u 51. i 58. minuti ‘zlatnim vitezovima’ donio prvu pobjedu u klupskoj povijesti.

Jednako zaslužan za pobjedu Las Vegasa bio je i iskusni vratar Marc-Andre Fleury koji je obranio čak 45 od 46 udaraca upućenih prema njegovom golu.

U preostale dvije utakmice odigrane u noći s petka na subotu po hrvatskom vremenu slavili su domaćini. Columbus je sa 5-0 nadigrao New York Islanderse, a Tampa Bay sa 5-3 svladao Floridu.