KHL: Medveščak-Dinamo Moskva (18.30, Sportklub 1)

U siječanjskom bloku domaćih utakmica prvi suparnik koji će gostovati u Brlogu bit će večeras Dinamo iz Moskve.
Do kraja osnovnog dijela prvenstva Medvjedi će u Ledenoj odigrati još samo šest utakmica, četiri sada u siječnju (Dinamo Moskva, Soči, Atlant, Dinamo Minsk) i dvije krajem veljače (Dinamo Riga, Jokerit).
U siječanjskom bloku domaćih utakmica prvi suparnik koji će gostovati u Brlogu bit će upravo Dinamo iz Moskve, večeras u 18:30, uz prijenos na Sportklubu 1, koji iza sebe već ima dva osvojena KHL naslova i to zaredom. Prošle sezone Medvjedi nisu nikako mogli pronaći dobitnu formulu kojom bi porazili Dinamo. U Moskvi su joj bili jako blizu (4:3), ali u Zagrebu daleko (0:5). No, ove sezone bila je sasvim druga priča. Medvjedi su upisali prvu pobjedu u povijesti nad ovim moskovskim klubom i pojačali se s dva boda.
‘Dobro se sjećam tih utakmica od prošle sezone. Kod njih smo im dobro parirali, ali u Zagrebu smo izgubili s velikom razlikom. Možda je rezultat bio takav jer nam je to bila prva utakmica u Areni Zagreb, a možda smo ih malo i podcijenili zbog utakmice u Moskvi. Očito smo izvukli pouku tako da smo ove sezone znali što možemo očekivati od njih i da ih ni u kojem slučaju ne smijemo podcijeniti. Rezultat toga je bio tijesan dvoboj u Moskvi sve do posljednjih minuta. Vjerujem da smo ih tada malo i šokirali našom pobjedom. Stoga, u Zagrebu ćemo morati biti vrlo oprezni s njima jer su jako dobro organizirana momčad. Ponekad je teško igrati prvu utakmicu nakon povratka s gostovanja, ali mentalno moramo i bit ćemo spremni’, riječi su Billa Thomasa.

Author: sportklub (Foto: Cropix)