Medvjedi slavili 3:2

Hokej 4. lis 20140:11 > 1:28

Utakmica je vrlo dobro počela za Medvjede, gosti u prve dvije minute praktički nisu izašli iz svoje trećine, ali uspjeli su spriječiti neku izgledniju priliku prema svom golu. U 12. je minuti opasno zaprijetio Thomas, ali Sedlacek je signurno obranio rukavicom. Minutu kasnije nije bio te sreće – dosta dugo su Medvjedi kombinirali dodavanja pred gostujućom mrežom, i kad se činilo da će se uspjeti obraniti, odbijanac je došao na plavu liniju do Nathana Perkovicha koji je silovitim udarcem doveo zagrebačku momčad u vodstvo.
“Dobar je osjećaj zabiti pogodak. Na gostovanju će biti zabavno, idemo u lijepe gradove, igrat ćemo protiv dobrih momčadi. Moramo se držati plana igre kojeg smo se držali i danas i pucati više prema protivničkom golu. Na gostovanju ćemo se još više zbližiti kao momčad – više smo zajedno, a manje s obiteljima, uz zajedničke obroke i zbijanje šala razvit ćemo bolju međusobnu kemiju i veselimo se nizu gostovanja, nadamo se i nizu pobjeda”, rekao je Perkovich.
Andersonu se u 25. minuti otvorila odlična prilika. Igralo se 4-na-4, dobio je odličan pak kroz obranu na protivničku plavu liniju i sjurio se prema golu Dinama, ali nije uspio udvostručiti vodstvo Medveščaka. U 29. minuti, dok je igrač Dinama boravio na klupi za kažnjene, Mark Flood upisao je svoj prvijenac u dresu Medvjeda nakon asistencije Pelletiera i Hutchinsona. Nadu je gostima probudio Meija 3 minute prije kraja druge trećine pogotkom za 2:1.
”Trebala nam je pobjeda protiv Dinama jer smo znali da nam je ovo posljednja šansa prije odlaska na gostovanje. Odigrali smo dobru utakmicu koja je bila zabavna za navijače, ali najbitnije je da smo osvojili bodove. Prije same utakmice znali smo da moramo pobijediti, znali smo koliko je to važno za klub, za ovaj grad, a i želimo da se naši navijače ponose nama. Sada moramo nastaviti skupljati bodove jer u sezonu nismo krenuli onako kako smo željeli, i na ovoj pobjedi moramo graditi nastavak sezone”, rekao je Flood.
Medveščak je čim prije htio osigurati pobjedu i velik je korak u tom smjeru napravio Thomas zatresavši mrežu Sedlaceka u 48. minuti nakon dodavanja Andersona i Palushaja, no Dinamo je odmah u idućem napadu osigurao neizvjesnu završnicu utakmice pogotkom Bičevskisa. Ipak, rezultat se do kraja više nije mijenjao te su Medvjedi upisali nova tri boda.
Titulu Generali Lavlje srce igrač utakmice osvojio je Mark Flood.