NHL: Montreal na čelu, Detroit i Pittsburgh u potjeri

Hokej 28. lis 20166:31 > 6:35
Richard Wolowicz/Getty Images

Hokejaši Montreala ostvarili su šestu uzastopnu pobjedu svladavši u noći s četvrtka na petak na svom ledu Tampa Bay s 3-1 te su sa 15 bodova iz sedam utakmica vodeća momčad američko-kanadske profesionalne lige (NHL).

Gosti s Floride vodili su sve do 47. minute pogotkom Alexa Killorna iz 37. minute, a tada je izjenačio Alex Galčenjuk. U 51. minuti Canadiensi su poveli golom Maxa Paciorettyja, a u posljednjoj minuti je Torrey Mitchell pogodio nebranjenu mrežu kad je Tampa Bay krenuo po izjednačujući pogodak. Na vratima Montreala ponovno je briljirao Carey Price koji je zaustavio 30 udaraca.

Rezultatski najizjednačeniji bio je dvoboj u St. Louisu, gdje su Detroit Red Wingsi svladali domaći Blues s 2-1 pogotkom Henrika Zetterberga u osmoj seriji raspucavanja. Dodatne minute igrane su i u Los Angelesu, gdje su Kingsi u produžetku pobijedili Nashville s 3-2, a pobjednički pogodak postigao je Jeff Carter na asistenciju Slovenca Anžea Kopitara 29 sekundi prije isteka vremena.

Prvaci iz Pittsburgha pred svojim su navijačima do završne dvije i pol minute bili izjednačeni s New York Islandersima, a onda su s dva pogotka u razmaku od 32 sekunde stigli do 4-2 pobjede. Do 2-2 strijelci za Penguinse bili su Patric Hornqvist i Jevgenij Malkin, a za Islanderse Travis Hamonic i Shane Prince. Kapetan Pittsburgha Sidney Crosby bio je strijelac za 3-2, a konačnih 4-2 postavio je Phill Kessel u igri s igračem više.