EK: Pobjeda vateroplista Mladosti, poraz Jadrana

Vaterpolo 4. pro 202020:51 0 komentara
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Vaterpolisti Mladosti pobjedom nad kotorskim Primorcem 13-8 (2-3, 5-4, 1-0, 5-1) otvorili su nastup na kvalifikacijskom turniru LEN Euro kupa kojem su domaćini, dok je splitski Jadran u španjolskom Sabadellu poražen sa 8-9 (1-3, 3-0, 3-3, 1-3) od domaće momčadi Astralpool.

Mladost je protiv Kotorana proigrala tek u drugom poluvremenu, nakon što su u prve dvije četvrtine momčadi bile izjednačene (7-7). No, u druge dvije dionice domaća momčad je gostima dopustila još samo jedan pogodak te efikasnom igrom u posljednjoj četvrtini (5-1) osigurala pobjedu koja gotovo pa donosi prolaz u osminu finala.

Naime, iz zagrebačke skupine će se dvije od tri momčadi plasirati dalje, jer je talijanski Trieste odustao od natjecanja.

Po dva pogotka za Mladost postigli su Josip Vrlić, Luka Bukić, Ante Visković i Konstantin Harkov. Za goste je tri gola postigao Miroslav Perković.

Mladost će u subotu imati dan odmora, a u nedjelju (12 sati) će igrati protiv mađarskog Egera, koji će se u subotu (19 sati) boriti protiv Primorca.

Na turniru u Sabadellu Splićani su protiv domaćina u izjednačenoj utakmici početni zaostatak 0-3 pretvorili u vodstvo 4-3 na poluvremenu. Do zadnje minute treće četvrtine Jadran je imao dva pogotka prednosti (7-5), ali je uslijedila serija od tri pogotka domaće momčadi koja je u neizvjesnoj završnici uspjela sačuvati pogodak prednosti za konačnih 9-8.

Kod Splićana je tri pogotka postigao Anđelo Šetka, a po dva Rino Burić i Nikola MIlardović, dok je jednom strijelac bio Zvonimir Butić. Pobjednike je sa četiri pogotka predvodio Bernat Sanahuja Carne.

Splićani će u subotu (11 sati) igrati protiv moskovskog Dinama, a u nedjelju (11 sati) protiv bukureštanske Steaue.

Po dvije najbolje momčadi iz svake skupine će izboriti plasman u osminu finala.