EK: Mladost u osmini finala

Vaterpolo 6. pro 202013:32 0 komentara
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Vaterpolisti Mladosti izborili su kao prvi u skupini plasman u osminu finala Eurokupa nakon što su u Zagrebu s 13-7 (4-0, 4-4, 2-0, 3-3) slavili protiv mađarskog Egera.

Mladost je dobro ušla u utakmicu, a Mađari su prvi gol zabili tek u četvrtoj minuti druge četvrtine. Uz dobru igru u obrani, pokušaje napadača Egera zaustavljao je i raspoloženi vratar Mladosti Ivan Marcelić koji je skupio 14 obrana. .

Prvi strijelac Mladosti bio je Lovre Miloš s 4 gola.

Iz zagrebačkog kluba su ususret turniru najavili da je Euro Kup novi klupski cilj, a Žapci su dobrim nastupom na turniru, koji su otvorili pobjedom nad Primorcem, velike ambicije i potvrdili

Naš početni sportski cilj da se kvalificiramo kao prvi u grupi je ostvaren. To je najvažnije. Nama je ovo bila jedna odlična predigra i uvertira za ono što nas očekuje u petak protiv Juga u Dubrovniku. Pokušat ćemo biti još bolji i kvalitetniji. Mi imamo pobjednički mentalitet, imamo i stječemo sigurnost i samopouzdanje te ćemo što spremniji dočekati taj derbi”, kazao je trener HAVK Mladost Zoran Bajić.