PPD Zagreb u Zaporožju upisao sedmi poraz u Ligi prvaka

Rukomet 17. pro 202021:34 0 komentara
Alex Grimm/Getty Images

U zaostalom susretu osmog kola B skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je na gostovanju u Zaporožju izgubio od Motora sa 25-29 upisavši i sedmi poraz.

Zagrebaši su lovili prve bodove bez ključnih igrača te nakon dvije samoizolacije u proteklih mjesec dana, no nažalost nisu uspjeli.

Premda je na put otišao bez Vlaha, Klarice, Ašanina, Vuglača i Ćavara, hrvatski prvak je dobro otvorio utakmicu te držao egal do 13. minute. Domaćin se tada odvojio na četiri gola razlike, no PPD Zagreb je uspio izjednačiti na 11-11, a na odmor se otišlo s identičnim rezultatom kao i u prvom susretu u Zagrebu (13-13).

Napad Zagreba predvodili su Matanović sa četiri te Burić s tri pogotka. Najviše problema obrani Zagreba s druge je strane zadao Kozakevych sa četiri gola iz isto toliko pokušaja.

U drugom dijelu domaćin je poveo 21-18, a Zagrebaši nažalost, nisu uspjeli preokrenuti rezultat. Uz šest isključenja Zagrebaša u drugom poluvremenu i crveni karton Obradovića utakmica je na kraju završila rezultatom 29-25.

Najefikasniji u redovima Zagrebaša je bio Matanović sa osam pogodaka, dok je s druge strane Kozakevych postigao deset.

U posljednjoj utakmici u ovoj kalendarskoj godini PPD Zagreb će 23. prosinca gostovati kod Celja Pivovarne Laško.