Prve pobjede Toronta i Houstona, nema više neporaženih

NBA 1. sij 202112:30 > 13:31
NBA
NBA

Posljednjeg dana 2020. godine vidjeli smo vrlo dobru košarku

Nakon što je na Staru godinu Philadelphia slavila sa 116-92 na gostovanju u Orlandu, NBA liga je u 2021. ušla bez neporaženih momčadi u novoj sezoni, a na oproštaju od 2020. svoje su prve pobjede ostvarili Houston i Toronto.

U Houstonu su dočekali debi Johna Walla, koji je između dvije sezone u igračkoj zamjeni došao u Rocketse za Russella Westbrooka, a za igrača koji je dvije godine nije odigrao natjecateljsku utakmicu, bivši vođa Washington Wizardsa uopće nije izgledao loše u domaćoj pobjedi nad Sacramentom (122-119). Wall je završio utakmicu sa 22 koša, devet asistencija i šest skokova, a na parketu je proveo 36 i pol minuta.

“Bilo je super. Bilo je odlično što smo došli do prve pobjede. Moj je posao pomoći Jamesu (Hardenu) koliko god mogu i pokušati olakšati mu posao”, rekao je Wall u svojoj prvoj izjavi danoj nakon utakmice osnovnog dijela sezone poslije stanke duge 735 dana.

Hardenu je pomogao da sa 33 koša, osam asistencija i šest skokova bude najbolji igrač Rocketsa koji su na kraju morali strahovati za pobjedu, iako su tijekom treće četvrtine imali i dvoznamenkastu prednost.

Kingsi su na kraju utakmice imali dva pokušaja za tricu kojom bi odveli utakmicu u produžetak, ali su Buddy Hield i De’Aaron Fox bili neprecizni. Harrison Barnes je sa 24 koša bio najefikasniji igrač Sacramenta, Fox i Richaun Holmes su ubacili po 22, a centar Kingsa je tome dodao i 13 skokova.

Toronto je do prve pobjede u sezoni i prvog trijumfa kao domaćin u Tampi, došao svladavši New York Knickse sa 100-83 boljom napadačkom igrom u drugom poluvremenu, nakon što su na velikom odmoru bili ‘u egalu’ (42-42).

Fred VanVleet je ubacio 25 koševa uz sedam asistencija, a Kyle Lowry je imao 20 poena i sedam skokova za Raptorse. Knickse su sa po 16 koševa predvodili Kevin Knox i Julius Randle, a potonji je tome dodao i 10 skokova.

Orlando je u petu utakmicu nove sezone ušao kao jedina neporažena momčad u ligi, ali Philadelphia se pobrinula da u 2021. nijedan klub ne uđe s nulom u rubrici poraza. Već na polovici utakmice na Floridi bilo je +35 (75-40) za goste pa konačnih 116-92 ne izgleda toliko loše iz perspektive Magica.

Doc Rivers je mogao dobro raspodijeliti minutažu čime je možda Joelu Embiidu ‘ukrao’ jedan “triple-double” učinak, s obzirom na to da je centar 76ersa završio dvoboj sa 21 košem, devet skokova i devet asistencija. I Seth Curry je ubacio 21 koš, a Tobias Harris 20 za pobjednike. Ben Simmons je ostao na samo devet koševa, uz 10 skokova i osam asistencija, ali je pogodio svoju prvu tricu u novoj sezoni i treću u karijeri.

Kod Orlanda je najbolji bio Nikola Vučević sa 19 koševa i 10 skokova, a 16 poena je ubacio Cole Anthony.

U ligi nema više neporaženih, ali su ostale još dvije momčadi koje su bez pobjede. Detroit je na učinku 0-4, a Washington ni u petom pokušaju nije uspio doći do trijumfa.

Russell Westbrook imao stopostotan učinak što se tiče ostvarivanja “triple-double” učinaka, ali ni njegova 22 koša, 11 asistencija i 10 skokova nisu bili dovoljni za domaći trijumf protiv Chicaga koji je slavio sa 133-130. Imali su Wizardsi i dvojicu boljih strijelaca u Bradleyju Bealu i Thomasu Bryantu koji su postigli po 28 koševa svaki.

Bullsi su imali sedmoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa, a najbolji je bio nekadašnji igrač Wizardsa Otto Porter sa 28 koševa i 12 skokova. Zach LaVine je ubacio 22 poena uz sedam asistencija, a Coby White je spojio 16 koševa i 10 asistencija.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su New Orleans Pelicansi koji su slavili u Oklahoma Cityju sa 113-80 ponajviše zahvaljujući posljednjoj četvrtini u kojoj su domaći Thunder ostavili na samo sedam koševa (28-7), iako su utakmicu morali završiti bez isključenog Brandona Ingrama koji je untaoč tome bio najbolji strijelac gostiju sa 20 koševa.

Eric Bledsoe je ubacio 17, a Lonzo Ball je zaustaljen na 16 poena, devet asistencija i osam skokova. Steven Adams je svojoj bivšoj momčadi ubacio 14 koševa uz 10 skokova. Kod Thundera je najbolji bio Al Horford sa 17 koševa i šest skokova.

Još jednu odličnu utakmicu u novoj sezoni odigrao je Domantas Sabonis koji je sa 25 koševa, 11 skokova i sedam asistencija prevodio Indiana Pacerse do uvjerljive domaće pobjede (119-99) nad Clevelandom. Četvrtom trijumfu Pacersa u ovoj sezoni pridonijeli su Doug McDermott sa 18 poena, Malcom Brogdon sa 17 i Victor Oladipo sa 16.

Collin Sexton je sa 28 koševa bio najbolji kod Cavaliersa, dok je Darius Garland ubacio 21 poen.