Njemačka srušila Litvu nakon dva produžetka

Eurobasket 2022 4. ruj 202217:18 0 komentara
fiba.basketball

Njemački košarkaši svladali su u Koelnu Litvu 109-107 (19-19, 27-22, 20-24, 23-24; 7-7, 13-11), nakon dva produžetka, u utakmici 3. kola skupine B EuroBasketa.

Njemačka je time došla do treće pobjede u isto toliko nastupa, dok su litavski košarkaši upisali treći poraz. Prije Njemačke padali su Litavci protiv Slovenaca i Francuza.

Sjajna je bila utakmica Njemačke i Litve u kojoj je domaćin na pladnju imao pobjedu u osnovnih 40 minuta jer je vodio s velikih +7 u samoj završnici. No, u posljednjoj minuti litavski centar Valančiunas je postigao pet poena, a Nijemci nisu iskoristili zadnji napad za pobjedu.

U prvom produžetku duže je u prednosti bila Litva, ali je opet Njemačka imala zadnji napad za pobjedu. Tom prilikom promašio je, pak, Franz Wagner. U drugom produžetku je prednost bila na strani njemačke reprezentacije, a sa zvukom sirene tricu za pobjedu Litve promašio je Butkevičius.

Wagner je bio prvi njemački strijelac s 32 poena i osam skokova, dok je Dennis Schroeder dodao 25 uz osam asistencija. Najbolji litavski igrač bio je Jonas Valančiunas s 34 poena, a imao je i 14 skokova te pet asistencija i dvije blokade.

U skupini A Crna Gora je pobijedila Bugarsku 91-81 (21-21, 24-25, 22-12, 24-23). Time su Crnogorci ostvarili drugu pobjedu, a Bugarska novi, treći poraz.

Ključnim se pokazalo otvaranje treće četvrtine kada je Crna Gora napravila seriju 12-0. Iako su se nakon toga Bugari uspjeli oporaviti i primaknuti suparniku, snage za preokret kod njih nije bilo. Najbolji igrač Crne Gore bio je Vladimir Mihailović koji je ubacio 23 poena uz šest skokova i pet asistencija. Kod Bugara je prednjačio Aleksandar Vezenkov s 26 poena i osam skokova.