Crnogorci od -24 do trilera, ali nedovoljno

Eurobasket 2022 10. ruj 202220:18 0 komentara
fiba.basketball

Domaćin ovogodišnjeg EuroBasketa za košarkaše Njemačka plasirala se u četvrfinale 85-79 (19-10, 29-14, 19-26, 18-29) pobjedom protiv Crne Gore.

Njemačka je odlično otvorila utakmicu, čvrstom obranom i preciznim napadima do poluvremena je ostvarila 24 koša prednosti (48-24), ali u nastavku je umalo prosula svu tu prednost.

Slobodnim bacanjima Dubljevića i košem Mihailovića nakon ukradene lopte Simonovića Crna Gora je smanjila na 80-77 26 sekundi prije isteka vremena. No, potom je dosuđena nesportska pogreška Perryja na Lou te tehnička pogreška izborniku Crne Gore Bošku Radoviću što je Njemačka iskoristila da s pet pogođenih slobodnih bacanja osigura pobjedu.

Dennis Schroeder je sa 22 koša bio najefikasniji u sastavu Njemačke, dok je Kendrick Donald Perry ubacio 25 za Crnu Goru.

Njemačka će u četvrfinalu igrati protiv pobjednika susreta Grčka – Ćeška.

Ranije u subotu u četvrtfinale se plasirala Francuska 87-86 pobjedom protiv Turske nakon produžetka, dok je Slovenija svladala Belgiju sa 88-72. Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz susreta Srbija – Italija, a Slovenija protiv pobjednika utakmice Ukrajina – Poljska.

Hrvatska će u nedjelju od 14.45 igrati svoj dvoboj osmine finala protiv Finske, a u slučaju pobjede igrat će u utorak u četvrtfinalu protiv boljeg iz ogleda Španjolska – Litva.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.