VIDEO: Ukrajinci prvi put poveli u utakmici i pobijedili

Eurobasket 2022 3. ruj 202219:09 > 19:11 0 komentara

U susretu 2. kola skupine C EuroBasketa košarkaša, u kojoj igra i Hrvatska, Ukrajina je u Milanu svladala Estoniju sa 74:73 (15:21, 18:14, 23:26, 18:12). Eurobasket pratite na kanalima Sport Kluba.

Estonija je vodila 39 minuta, samo da bi Ukrajina točno minutu prije kraja sretnim ubačajem Sidorova, koji je uhvatio loptu pod estonskim obručem nakon što je pokušaj Mihajluka za tricu blokiran, stigla do prednosti od 74-73.

Posljednju priliku za pobjedu Estonija je imala nakon minute odmora sedam sekundi prije kraja, ali Kriisa se nije odlučio završiti polaganjem svoj prodor pod koš već je bacio loptu na tricu za Kullamaea, no ovaj nije dobacio niti do obruča.

Svjatoslav Mihajluk je sa 18 koševa predvodio Ukrajinu, dok je Maik-Kalev Kotsar sa 17 ubačaja bio najefikasniji kod Estonije.

Ukrajina je trenutačno na omjeru pobjeda i poraza 2:0, a Estonija na 0:2.

Hrvatska je nakon 86-65 pobjede protiv Velike Britanije ranije u subotu na 1:1, a Britanija na 0:2. U skupini su još Italija i Grčka koje imaju omjer 1-0 prije međusobnog ogleda u 21 sat.

Hrvatska će protiv Estonije igrati u ponedjeljak u 3. kolu, a protiv Ukrajine u četvrtak u 5. kolu.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub i ubuduće će moći pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!