Eurobasket: Grčka “preživjela” Češku

Xu Chang via Guliver Images

Češka će u četvrfinalu u utorak igrati protiv domaćina Njemačke. U utorak će na teren i Španjolska - Finska, dok su u srijedu na programu susreti Francuska - Italija i Slovenija - Poljska.

Grčka muška košarkaška reprezentacija posljednji je četvrtfinalist ovogodišnjeg EuroBasketa u Berlinu, Grčka je teže od očekivanog u osmini finala svladala Češku sa 94-88 (20-20, 21-25, 22-22, 31-21).

Česi su zahvaljujući svojoj dvojici najboljih igrača Satoranskom i Veselom nakon tri četvrtine imali prednost od 67-63, ali u prvih pet minuta četvrte četvrtine njihov je napad stao, postigli su samo tri poena, što su Grci iskoristili za seriju 15-3 kojom su stigli do vodstva 78-70. Na ulasku u posljednju minutu Grčka je imala prednost 88-83, no Češka je imala napad, ali je Bohačik promašio tricu. U sljedećem grčkom napadu Giannis Antetokounmpo je pogodio tricu na isteku napada za nedostižnih 91-83.

Giannis je utakmicu okončao sa 27 koševa i 10 skokova, Nick Calathes je dodao 14, dok je Jan Vesely ubacio 21 poen za Češku, a Tomaš Satoransky je postigao samo tri pogotka, ali uz 17 asistencija i 8 skokova.

Češka će u četvrfinalu u utorak igrati protiv domaćina Njemačke. U utorak će na teren i Španjolska – Finska, dok su u srijedu na programu susreti Francuska – Italija i Slovenija – Poljska.