Vremeplov: Island šokirao nogometni svijet

Euro 2020 27. lip 202119:14 > 19:15 0 komentara
Franck Pennant Panoramic

Na današnji dan, 27. lipnja, Francuzi su osvojili prvi naslov prvaka Europe.

Nogometna Marseljeza

Francuska je 27. lipnja 1984. u finalu na Parku prinčeva s 2:0 pobijedila Španjolsku.

Trikolore su do pobjede odveli golovima Platini u 57. i Bellone u 90. minuti.

Francuzi su tako uzeli naslov, a Platini je bio najbolji igrač i prvi strijelac prvenstva s devet golova.

Neumoljivi Baroš

Na Europskom prvenstvu u Portugalu 2004. godine Česi su prošli u polufinale nakon što su u Portu uvjerljivo pobijedili Dansku s 3:0. Jan Koler je u svom stilu, udarcem glavom u 49. minut zabio za 1:0, da bi se u 63. i 65. minuti Milan Baroš dva puta upisao u strijelce i osigurao Česima plasman među četiri najbolje momčadi Starog kontinenta.

Albion u mreži Ribara

Na današnji dan 27. lipnja 2016. godine odigrane su dvije utakmice osmine finala Europskog prvenstva u Francuskoj. Talijani su na Saint Denisu svladali Španjolce 2:0, osvetivši im se za poraz u borbi za pehar četiri godine ranije. Chiellini i Pelle osigurali su pobjedu Talijanima.

U četvrtfinale su prošli i Islanđani iako su Englezi poveli već u 4. minuti pogotkom Rooneya iz penala. Dvije minute kasnije izjednačio je Sigurdsson, da bi veliku pobedu Ribarima u Nici donio Sigtorsson.