Vremeplov: Ćiro odmarao snage za Njemačku

Euro 2020 19. lip 202112:14 > 12:14
imago/Xinhua

Hrvatska je na današnji dan 1996. doživjela najteži poraz na europskim prvenstvima.

Portugal je 19. lipnja 1996. godine golovima Figa u 4., Joaoa Pinta u 33. i Domingosa u 82. minuti pobijedio Hrvatsku s 3:0 i zauzeo prvo mjesto u skupini D Europskog prvenstva 1996. godine. Poraz u Nottinghamu ipak nije pokvario dojam koji su Vatreni ostavili na debitantskom sudjelovanju na smotri najboljih Starog kontinenta, jer su Boban, Šuker i ostali s dveije pobjede zauzeli drugo mjesto u skupini i plasirali se u četvrtfinale gdje smo ispali od Njemačke

Hakan Šukur utišao Bruxelles

Rasplet u skupini B Europskog prvenstva u Belgiji i Nizozemskom 2000. Reprezentacija Italije je u Eindhovenu osigurala prvo mjesto pobjedom protiv Švedske 2:1.

Za drugo mjesto u skupini borili su se Belgija i Turska, a na veliku žalost domaćih navijača Hakan Šuker je s dva gola odveo Turke među osam najboljih reprezentacija Europe.

Englezi pobijedili i za Francuze

Nakon dva poraza na startu EURA 2012. u Poljskoj i Ukrajini, Švedska je popravila dojam svladavši u trećem kolu skupine D favorizovanu Francusku s 2:0. Strijelci u Kijevu bili su Ibrahimović u 54. i Larsson u 90. minuti.

Na sreću Trikolora, u susretu u Donjecku nije bilo iznenađenja. Gordi Albion je golom Rooneya u 48. minuti pobijedio Ukrajinu, pa su u dalje prošli i Engleska i Francuska.